Vycestujte za exotikou do Afriky. Tunisko vás v mnohém překvapí

Zažít exotiku, ale přitom necestovat přes celou zeměkouli je možné. Tunisko je zemí, která právě nabízí spoustu z toho, co je nám v Česku neznámé. Teplo po celý rok a krásné bílé pláže. Co více si člověk od dovolené může žádat? Dalším důvodem, proč by mělo být Tunisko navštíveno je i fakt, že v tamějších oblastech je poměrně levně. Obecně levněji než u nás, protože Tunisko je rozvojovou zemí, navíc smutným faktem zůstávají teroristické útoky, které byly důvodem úbytkem turistů, proto tamější podnikatelé museli jít s cenami dolů.

Tunisko je bezpečná země

K tomuto faktu je potřeba připomenout, že Tunisko je proti zmíněným teroristickým útokům lépe zabezpečeno, obzvlášť v turistických oblastech. Podobné neštěstí se může odehrát i jinde na světě. Co však vyzdvihnout na cestě do Tuniska je i délka trasy, neboť letadlem jste v Tunisku do dvou hodin z České republiky a letenky jsou poměrně levné (pokud hledáte dobře).

Země, kterou je potřeba vidět i zažít

Africký stát, který své pojmenování nese po svém hlavním městě, se nachází na severu Afriky, jižně od Itálie. Exotika v přímé blízkosti Evropy, kde se hovoří lámanou angličtinou a francouzštinou. Skvělé pro uplatnění i chabé znalosti řeči pro české turisty. Většina obyvatel jsou Arabové, hlásící se k islámu. Z toho si ale nelze dělat obavy. Je nutno sice respektovat jejich zvyky, ale v turistických oblastech je přece jen atmosféra uvolněnější a také se setkáváte s turisty, jako jste vy.

Kam zamířit v Tunisku

Ostrov Djerba

Jestliže míříte do Tuniska, a chcete si užít krásnou dovolenou při válení se na pláži, a poměrně levnými poměry, pak je Djerba, populární ostrov s nádhernými bílými a čistými plážemi ideálním cílem. Zde najdou odpočinek ti, co si rádi hoví pod slunečními paprsky na široké pláži s průzračnou vodou v moři. Naopak ti, kteří hledají aktivní dovolenou, by se měli Djerbě vyhnout, není tam nic k vidění ani nic zajímavého.

Letovisko Midoun

Je rozdíl mezi městem Midoun a letoviskem Midoun. Zatímco město je historicky zajímavé a druhé největší v Tunisku, pak letovisko na ostrově Djerba je sice opředeno dokonalými bílými a dlouhými plážemi, ale to je tak celé. Pro odpočinek na pláži a v hotelu skvělé, i za nízkou cenu, ale jinak poměrná nuda pro aktivní jedince.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *